Velux

Wyłazy dachowe

Okna do poddaszy mogą być jednocześnie oknami wyłazowymi – tj. dawać możliwość komfortowego wyjścia na dach, gdy jest taka potrzeba. Zależnie od tego czy pomieszczenie, w którym montujemy okno jest pomieszczeniem użytkowym czy nie, VELUX oferuje różne dedykowane modele okien. Modele, które przeznaczone są do pomieszczeń użytkowych nazywamy oknami wyłazowymi. Te montowane w pomieszczeniach nieużytkowych to wyłazy dachowe.

Stolarka budowlana - ZGFH
Stolarka budowlana - ZGFH

Wśród okien wyłazowych VELUX wyróżnić możemy klapowo – obrotowe, które otwierają się do kąta 67 stopni (okno ewakuacyjne) oraz okno z otwieraniem bocznym (możliwość wyboru strony, na którą okno będzie się otwierać). Oba te modele wykonane są z klejonego warstwowego drewna sosnowego i wyposażone są w klapę wentylacyjną z wbudowanym filtrem powietrza.

Wśród wyłazów dachowych, które montowane są w pomieszczeniach nieużytkowych tj. nieogrzewanych występują modele wykonane z czarnego poliuretanu o różnych rozmiarach otworów wyjściowych oraz modele z drewna sosnowego – które spełniają wymagania okien ewakuacyjnych.
Wyłazy dachowe, tak jak okna wyłazowe z otwieraniem bocznym, dają możliwość wyboru strony, na którą wyłaz będzie się otwierał. 

 


velux

"ZG" Firma Handlowa
ul. Międzyleska 6
Wjazd od : Międzyleska 6 DE

50-514 Wrocław

Pon - Pt 8.00 - 16.00